Anadolu Ajansı’na yakıştı mı? 

Anadolu Ajansı ne zamandan buyana; halkın sağlığını hiçe sayan, hileli ürünlerle halkı zehirleyen, sadece kendi kazançlarını düşünen sahtekârları da savunur hale geldi? 

Hiç mi utanmanız sıkılmanız kalmadı?

Milli Gazete’nin bilgi ve belgelere dayalı haberi ile suçüstü yakalanan ve suçlarını bastırmak için hiçbir tutarlılığı olmayan dahası yalan beyanlarla 83 milyon ülke insanının aklıyla dalga geçen açıklamayı doğru kabul edip abonelerinize servis ettiniz!

Vicdanınız hiç mi sızlamadı? 

Bizim, 2011, 2012 ve 2013 yıllarına ait gazete kupürlerinden tane tane ulaştığımız bilgilere, siz zorlanmadan Tarım ve Orman Bakanlığından tek bir telefonla ulaşabilirdiniz! 

Bu mudur sizin habercilik anlayışınız?

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önem verdiği market projesinin başına gıda sahtekarlığında mimlenmiş bir firma ortağının atanması Anadolu Ajansı için hiç mi haber değeri taşımıyor? 

Bakın, Tarım Kredi Kooperatifleri bile yaptığı o açıklamanın arkasında duramadı!

Milli Gazete, ikinci bir manşetle yalanlarını belgeleriyle yüzlerine vurunca açıklamayı kurumun web sayfasının manşetinden indiriverdiler!

Umarım siz de, bir asrı deviren Anadolu Ajansı’nın habercilik anlayışına nasıl bir leke düşürdüğünüzün farkına varırsınız. 

Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ve yöneticileri, size de bir çift sözüm var.

İsmini bile ağızlarınıza alamadığınız Milli Gazete, bugüne kadar Tarım Kredi ve Fahrettin Poyrazla ilgili belgeye dayanmadan hiçbir haber yapmamıştır.

Bunu da en iyi kendileri bilirler.

Gerek Genel Müdürün hukuksuz ataması, gerekse ‘TAĞŞİŞLİ’ atama olsun, hepsi belgeli ve kayıtlı.  

TAĞŞİŞLİ atamayla ilgili insanların aklıyla dalga geçilen açıklamada deniliyor ki: “Tadaban Gıda 13.04.2009 tarihinde kurulmuştur. Bu Şirketin unvanı ise 03.04.2012 tarihinde Anadolu Eksper Gıda olarak değiştirilmiştir. Yavuz Mehmet Bulut, Şirkette sadece %18 azınlık hissesi bulunmakta iken, Şirket ürünlerinin 24.07.2013 tarihli Bakanlık ifşa listesinde yer almasını takiben 09.2013 tarihinde Şirket paylarının tamamını devretmek suretiyle Şirket ile olan tüm ilişkisini sona erdirmiştir” diye… 

Pekâlâ, Tadaban Gıda’nın şirken ünvanı niye değiştirilmiş, Yavuz Mehmet Bulut Anadolu Eksper Gıda’dan 2013 Eylül ayında neden ayrılmış?

Hiç merak etmediniz mi?

Aslında sizde biliyorsunuz, gıda sahtekarlarının yaptıkları en iyi şey ifşa olunca firmanın ismini değiştirmektir.

Zaten Tadaban Gıda’nın ismi de ilk ifşadan 6 gün sonra değiştiriliyor.

Bu bir rastlantı mıdır?

Tarım ve Orman Bakanlığı 27 Mart 2012’de Tadaban Gıda ile ilgili ilk ifşasını yapıyor ve firmanın ünvanı 6 gün sonra yani 3 Nisan 2012’de Anadolu Eksper Gıda olarak değiştiriliyor.

Firmanın ismi değiştirilmiş olsa da ürünleri piyasada satılmaya devam ettiği için Tadaban Gıda, 2012 ile 2014 yılları arasında hileli bal ve tereyağı üretiminden dolayı tam 15 defa ifşa ediliyor. İfşa edilen yani hileli ürünlerin hepsi de Yavuz Mehmet Bulut’un ortaklığı döneminde üretiliyor. 

Bu bilgilerin hepsi Tarım ve Orman Bakanlığında kayıtlı olmasına rağmen utanmadan, sıkılmadan kendi ayıbınızı temizleyeceğiniz yerde bir de şahsımı ve Milli Gazete’yi müfteri ilan etmeye kalktınız! Gerçekten acıyorum size. Bir koltuk için insan bu kadar alçalmaz!  

Yine yüzleri hiç kızarmadan; “Anılan gazete, son günlerde devamlı olarak Tarım Kredi Kooperatiflerinin aleyhine yayın merkezi haline gelmiştir” diye açıklama yapmışlar!

Aleyhte yayın yapan merkez haline gelmekte ne demek oluyor?

Milli Gazete, sahipsiz çiftçinin hakkını savunmaktan başka ne yapmış?

Eyy Fahrettin Poyraz ve ekibi...

Göreve geldiğiniz günden buyana çiftçinin hayrına bir tane projenizi gösterin de Milli Gazete’de bunu haber yapmamış olsun!

Bırakın bir tane proje göstermeyi, yüzde 30, 35, 40 faizle tarımsal kredi kullandırarak çiftçinin kanını emdiniz!

Çiftçiye uygulanan bu zulme kimse oralı olmazken sadece Milli Gazete dillendirdi.

Günlerce çiftçiye yapılan bu faiz zulmünü manşetten verirken, sözde çiftçinin yöneticileri sizler kılınızı bile kıpırdatmadınız!

Bir de çıkmış, Milli Gazete ‘aleyhte yayın yapan merkez’ haline geldi diye iftira atarak alçalmaya devam ediyorsunuz! 

Neymiş efendim; ‘Genel müdürün hukuksuz atamasıyla ilgili yaptığımız haberin tekzip talebi mahkeme tarafından kabul edilmiş!’

Pes doğrusu!

Genel Müdürün hukuksuz atamasının şahsa özel yönetmelik değişikliği ile nasıl kılıfına uydurulduğunu cümle alem Milli Gazete sayesinde öğrendi.

1581 sayılı Kanunda, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarının ataması bir arada tarif edilirken, İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde emeklilikten sadece Genel Müdür muaf tutularak kendinizi ele verdiğiniz halde bir de sıkılmadan bunu tekzip talebi ile mahkeme götürdünüz, öyle mi? 

Neden şaşırıyorsam!

Gıda sahtekarlığında Bakanlık kayıtlarını yok sayarak, 83 milyona karşı yalan beyanda bulunanların belgeli haberi tekzip ettirmek için mahkemeye götürmesi kadar doğal ne olabilir?

Hakim de o kadar belgeyi görmeyerek habere yönelik tekzip talebini kabul etmişse, ben kime ne diyeyim? 

Son olarak, bir bilgiyi de sizinle paylaşıp bu konuyu şimdilik burada kapatacağım.

‘Cumhurbaşkanı’nın market projesine TAĞŞİŞLİ Genel Müdür’ manşet haberimizi Anadolu Ajansı servis ediyor, Haber 7’de; ‘Yalanları ellerinde patladı, Yavuz Mehmet Bulut hakkında çirkin ifadeler’ başlığı ile haber yapıyor.

Yapılan gıda sahtekarlıkları Bakanlık kayıtlarında belgeli olan bir firma ortağını Haber 7 neden bu kadar sahiplenmiş olabilir diye siz de merak etmişsinizdir.

TAĞŞİŞLİ Genel Müdür atamasının yapıldığı Tarım Kredi Birlik A.Ş’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Galip Köse, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahit Akman’ın damadı.

Damat Köse’nin Zahit Akman ile olan akrabalık ilişkileri bu haberin bu başlıkla yapılmasında etkili olmuş mudur bilemiyorum ama ısmarlama haberleri birilerin elinde çok güzel patladı! 

Onu iyi biliyorum. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
serhat
serhat - 3 ay Önce

Milli Gazeteye çiftçiler sahip çıkmalı, Milli Gazetenin kanunsuz faiz haberleri olmasaydı tarımkredi faizleri milim indirmezdi. Milli gazete susmamalı, susturulmamalı

herşey vatan için
herşey vatan için @serhat - 3 ay Önce

Var tabi. Dolar milyonerlerinin artmasına katkı veriyor kendileri.

Gözümün bebeği
Gözümün bebeği @serhat - 3 ay Önce

İris Akademi nin başında kim vardır ve Tkk ile iştiraklerinden yıllık kaç lira kazanmaktadır?

Vebali omuzlarınızdadır
Vebali omuzlarınızdadır @serhat - 3 ay Önce

50 müfettişi Ankara'da uzaktan teftiş yaptıracam diye oturtup, harcırahta veren kişidir Fahrettin bey. İlklerin adamı.

Başarı neydi Cemşit?
Başarı neydi Cemşit? @serhat - 3 ay Önce

Fahrettin bey için başarı, koltukta kalınan gün demektir. Gün başına 10.000 lira kazanan, okuyamayan için günlük on milyar kazanan kişi diyelim. Yetmezmi?

Parti değil şirket
Parti değil şirket - 3 ay Önce

Ak parti artık Ak şirket olmuştur.
Gözleri en kapalı kesim çiftçilerimizdir.
Fahrettinin Allahtan kormasını dileyerek adalet arıyoruz. Bu işte bir gariplik var.

EY FAKİR İNSAN EN FAKİR İNSAN FAHRETTİN.
EY FAKİR İNSAN EN FAKİR İNSAN FAHRETTİN. @Parti değil şirket - 3 ay Önce

BU DÜNYADA KİMSE OLMAZ BAHTİYAR
BİR GÜN OLURSUN İHTİYAR
HESAP VERECEĞİN O AN
EY FAKİR İNSAN EN FAKİR İNSAN FAHRETTİN.

PARA MAL MÜLK MEVKİ HEP GEÇİCİ HEVES
BİR GÜN HESAP VERECEK HERKES
MEZARA GİRECEKSİN ELBET
EY FAKİR İNSAN EN FAKİR İNSAN FAHRETTİN.

BAŞKALARINI BİLMEM AMA
HAKKIM SANA HARAM OLA.
MÜFLİSLİĞİ SEN TATSANA
EY FAKİR İNSAN EN FAKİR İNSAN FAHRETTİN

İslamiyet garip başladı garip bitecek
İslamiyet garip başladı garip bitecek @Parti değil şirket - 3 ay Önce

Son yıllarda iyice safdilleşen müslümanlar şunu unutmamalı: İslamiyet garip başladı garip bitecek... yani siz halen siyasi partileri, onların şakşakçısı cemaat takımını, talancı hortumcu vakıfları eğer müslüman sanıp, dine hizmet ediyorlar falan diyorsanız... eee hakkaten beyinsel bir sorununuz var, fikir yürütme (tefekkür) yeteneğiniz yok... Müslüman mı kaldı piyasada ayol...

Abdes alıp  alnı secdeye boşa götürme
Abdes alıp alnı secdeye boşa götürme - 3 ay Önce

Yaradan diyor ki kul hakkı ile karşıma çıkma. Boşa ibadet etmeyin geldin geleli millet dert yanıyor senden halka girdiniz çok büyük kimi kaza geçirdi kimi üzücü olaylar yasadi elinizi vicdanınıza koymanıza gerek kalmadı kalbiniz taş oldu buyurun yaptıklarınızı kendiniz düşünün.

Chp davet ediyorum
Chp davet ediyorum @Abdes alıp alnı secdeye boşa götürme - 3 ay Önce

Sendika bizim işimiz. Hesabına bizim isimiz buyurun f.p yaptıklarını görüyor sunuz tarafınızı vaktinde seçin bunların adaleti kendilerine sizlere değil....

Iyi tarafından bak
Iyi tarafından bak @Abdes alıp alnı secdeye boşa götürme - 3 ay Önce

Tüm kurum dipten başa ve çevre deki tüm teşkilat mudur leri seni böyle tanımasa iydi yiğit ölür nami kalır senin neyin kaldı anlamadım atamalar kamusuz faiz taşeron sorunu gebel mudur ataman saymalar bitmez ama son gündem bunlar kendine gel fahrettin bey sevenin kalmadi

ANGARA GÜ£U
ANGARA GÜ£U @Abdes alıp alnı secdeye boşa götürme - 3 ay Önce

Oley oley oley oley oleyyyyy şampiyon olmayız aklımız hinlikte senle başkan bize gel bize sen gibi bebe lazım :))

Yolsuzluk yapanlar tkk
Yolsuzluk yapanlar tkk @Abdes alıp alnı secdeye boşa götürme - 3 ay Önce

Nerde bir yolsuzluk usulsüzlük yapan var tutup tarım krediye getiriyor bu adam genel müdürleri yedi pesine taşeron garibanların verilmiş hakları maaş larını sözde düzelttim diyip haklarını elinden aldı nasil milletvekilliği yaptı ulkeyi bunlara emanet ettik 2 yildir tarim kredi de millet birbirine dusman oldu tek dogru yaptigi personeli birbirine düşürmek yazıklar olsun arkandan çok laf yersin çok . Şak-şak cisi çok burada yazılanlar yanlış yolda olduğunu gösteriyor bataktan kurtar kendini yada şanın rezil ettiler. Yanındakiler

Diyanet nire İslamiyet nire
Diyanet nire İslamiyet nire @Abdes alıp alnı secdeye boşa götürme - 3 ay Önce

Şimdi bu DİB ne demiş; “zina, eşcinsellik haram, Allah cezalandırır vs.”. Ankara barosu da bunu kınamış, diyanetin başı kan kokir” filan demiş.. Gerçekten tam bir “AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE” durumu.. Bu diyanetin başı olan adam, her türlü israf, talan, yalan, fitneci idareciler, devlet hazinesini irtikap ve itisaf ve daha nice rezalet karşısında doğru düzgün bir açıklama yapamaz da, nedense zina der durur. Zina elbette külliyen haram, amma öbür haramları neden sıralamazsın be adam.. Baro başkanı denen fasıkın durumu belli.. ama diyanetçi de ondan aşağı kalmaz.. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır... İsraf haramdır, kimseye imtiyaz olmaz..

Kenan Pert
Kenan Pert - 3 ay Önce

Bomba atsaydın saadettin

Allaha havale ediyorum.rabbim sizlere ve çevrenize
Allaha havale ediyorum.rabbim sizlere ve çevrenize - 3 ay Önce

Bu ekipten herşey beklenir, İnanın bana Allahtan korkmuyorlar garibani çalışanı eziyor bu kurum İNSAN OLARAK görmüyor bi siz varya RABBENA HEP BANA modu takılıyorlar, merkez tepe yönetimi ayrı bölge ayrı, koop ayrı hep bana modu, zamanında kadro belesten kadro almış 5 paralık personel tareti ezer .. it ite it kuyruğuna... sonra herkes TARNET PERSONELIME...

Hayret bişey ya ??? Devlet uyuyormu??
Hayret bişey ya ??? Devlet uyuyormu?? - 3 ay Önce

Vatandaşın sabrını taşırmayın, bu haberler gündeme düştüğünden beri burayı takip ediyorum. Yönetememek, beceriksizlik, çiftçiye faiz zulmü herşey var? ?? Bunlara susmuş vatandaş, sıkıntılı yasak işler yapmış birinin ne işi var müdürlükte. İşte bu pis işlerin döndüğünü gösterir. Bunlar heybenin içini doldurma peşindeler, bunu mu anlamalıyız şimdi ?? Vah devletim vah ...Nerde bu devlet yav nerdeee ????

Bunlardan Bir Nane Olmaz
Bunlardan Bir Nane Olmaz - 3 ay Önce

Genel müdür okuyor isen iyi dinle senden hicbirhiçbirşey olamz buralarda senin hakkında yazılanyazılanlara tek kelime açıklama yapamaz sın sen büyük bir günahın içindesin fetö senide kullanıyor çevren en basta dediğim.gibi fetö cu dolu müdürlerin mudur yardımcılarım fetö skandallar bitmiyor görevden alındığım gün dün bir yazı okudum genel mudurluk önünde eğlence yapıp konfeti patlatıp meşale yakacakyakacaklar çalışanları kendinize düşman etmeyi başardınız tek başarınız bu zevkini çıkar:))))))

Koltuk sevdalısı
Koltuk sevdalısı - 3 ay Önce

Feto mücadelesi sıfır taşeron mücadelesi sıfır maaşını açıklamaz hak yeme alışkanlık etti market kurar ciftci parasi kullanir keyifler yerindemi f.p ciftlik bank yeni ceo su

Çiftçi tuvalet kağıdı hükmünde!
Çiftçi tuvalet kağıdı hükmünde! @Koltuk sevdalısı - 3 ay Önce

Üç vakıftan ve bir iştirakten 25 bin hakkı huzur alan eski danışmanın, faturalarını yatırmaktan başka cv ye yazacak ne özelliği varmış? Şimdide gn md yardımcılığı bekliyor. Çiftçi bu kadar değersiz işte, anlayın yahu?

banner248